O Bazie

Studencka Baza Namiotowa „Gorc” działa każdego lata od 1968 r. (z jednoroczną przerwą w stanie wojennym). Długo należała do Krakowskiego Oddziału Studenckiego Biura Podróży i Turystyki „Almatur”, a obecnie do Oddziału Akademickiego PTTK z Krakowa. Tradycyjnie prowadzą ją przewodnicy z krakowskiego Studenckiego Koła Przewodników Górskich. Położona jest na halach podszczytowych Gorca, dokładnie na hali Gorc Gorcowski, przy zielonym szlaku schodzącym w stronę Ochotnicy Dolnej, nieco na południe od głównego grzbietu, na wysokości 1150 m n.p.m.
Zasadniczą cześć rozbijanej na skraju hali pod lasem bazy stanowią dwa 10-osobowe namioty wojskowe. Jeden pełni rolę kuchni, drugi zaś biura, magazynu i mieszkania „bazowego”. Stoi ponadto kilkanaście namiotów 3-4-5 osobowych wyposażonych w koce i gąbkowe materace. Przy bazie funkcjonuje również pole namiotowe, gdzie można rozbić własny namiot i korzystać z zaplecza gospodarczo-socjalnego bazy.
Honorowane są zniżki PTTK, na ulgi mogą również liczyć przewodnicy górscy.
Z bazy można organizować wypady na Turbacz i Gorc oraz do ciekawych miejscowości leżących wokół Gorców jak np. Poręba Wielka (siedziba Gorczańskiego Parku Narodowego), Ochotnica, Szczawa (wody mineralne) i Kamienica.